Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie

 ,,Uczymy miłości do przyrody
uczymy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka 

Dnia 25 października nasze oddziały zerowe odwiedził niezwykły gość – pan leśniczy Przemysław Nosal z Nadleśnictwa Nawojowa. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana, a wcześniej do wizyty dobrze się przygotowały. Wraz z wychowawczyniami omawiały tematykę lasu, były na spacerze w lesie, gdzie rozpoznawały rodzaje drzew, a także wysłuchały informacji o tym, jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy.

   Na początku spotkania pan leśniczy opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt, dowiedzieć się jak brzmi prawidłowe nazewnictwo poszczególnych gatunków zwierząt, a także przypomnieć sobie gatunki drzew zarówno liściastych jak i iglastych. Mali przyrodniczy z zapartym tchem słuchali o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz jak należy zachować się w lesie, a  liczne ciekawostki sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.