O Gimnazjum

Gimnazjum imienia Jana Pawła II we Florynce jest usytuowane w malowniczej okolicy na południu Polski. Życzeniem uczniów, rodziców i nauczycieli było nadanie naszej szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość nadania imienia poprzedzona była całorocznymi przygotowaniami, ponieważ decyzję o wyborze patrona podjęto rok wcześniej 18 października 2005 r. Wójt Gminy Grybów Piotr Krok nadał naszej szkole imię Jana Pawła II w obecności Jego Excelencji ks. biskupa Władysława Bobowskiego.

Sztandar Szkoły ufundowała Rada Rodziców.

Społeczność naszego gimnazjum zadecydowała, że 18 października 2005 r. będzie bardzo ważnym dniem dla naszej szkoły. W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Patrona. Nauczanie i świadectwo życia, które dał nam ojciec Święty Jan Paweł II stały się fundamentem dla Programu Wychowawczego naszej szkoły. Proces Wychowawczy ukierunkowany zostanie na bliższe poznanie osoby i nauczania Jana Pawła II.

Naszym mottem będą jego słowa:

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi,ale i dla drugich (...)".

Dyrektorem Gimnazjum w latach 1999 – 2012 był mgr inż. Jerzy Krok. Wielu naszych nauczycieli ma podwójne kwalifikacje. Obecnie w 6 oddziałach uczy się 159 uczniów.

Oprócz codziennych zajęć prowadzimy koła zainteresowań, takie jak: fotograficzne, dziennikarskie, historyczne.

Dysponujemy salą komputerową z dostępem do Internetu, salą gimnastyczną, boiskiem sportowym.

Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, jest to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i współpracy całej szkolnej społeczności.

Od 1 września 2012 roku Gimnazjum i Szkoła Podstawowa we Florynce stały się Zespołem Szkół we Florynce. Dyrektorem naszej społeczności jest Pani mgr Małgorzata Strytyńska, wicedyrektorem Pani mgr Maria Oleksy.

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Formularz logowania