Aktualności, ogłoszenia

    W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzień 9 listopada był w naszej szkole wyjątkowy i w całości poświęcony wspomnieniu tego ważnego wydarzenia. Podczas pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami rozmawiali o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, wspólnie wykonywali przepiękne plakaty, gazetki czy jak klasa III a gimnazjum koszulki wyrażające miłość do naszej Ojczyzny.

     Natomiast klasy pierwsze rozpoczęły Dzień Dla Niepodległej od obejrzenia wraz z przedszkolakami, filmu edukacyjnego o polskich symbolach narodowych. Następnie w swoich salach wykonywały plakaty związane z Polską. Podczas zajęć rozmawiały o polskich legendach, o sławnych Polakach oraz znanych miejscach w naszym Kraju. Dzieci przez cały dzień utrwalały słowa Hymnu, recytowały wiersz W. Bełzy " Katechizm polskiego dziecka" oraz uczyły się piosenki " Jesteśmy Polką i Polakiem".  W tym czasie uczniowie starszych klas uczestniczyli w „Niepodległościowym 1 z 10”,  który okazał się świetną lekcją historii. Po konkursie w odpowiedzi na zaproszenie Pani Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.  

    Na zakończenie tego wyjątkowego dnia trwając w podniosłej atmosferze wszyscy razem zaśpiewaliśmy jeszcze kilka pieśni patriotycznych.

GALERIA

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Plan lekcji

RODO

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.