Aktualności, ogłoszenia

   W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim  programie profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je?” organizowanym przez  Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym (SKN ONKOMA). Głównym celem programu  było zwiększenie świadomości na temat czerniaka oraz metod skutecznej profilaktyki poprzez propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach. Nabyli umiejętność przeprowadzania samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE „czerniakowe abecadło”.  Poznali również praktyczne wskazówki jak uchronić się przed tym groźnym nowotworem. Otrzymali ulotki dla rodziców w celu promowania działań profilaktycznych w środowisku lokalnym.

   Uczniowie biorący udział w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty muszą wykazać się wielkim zaangażowaniem i pracowitością, bowiem są to konkursy, których ranga, jak i konkurencja, jest  bardzo wysoka. Wymagają zazwyczaj nieszablonowego myślenia i korzystania z wiedzy wykraczającej poza podstawę programową, dlatego traktuje się je jako grunt pod olimpiady w liceum. Z wielką dumą informujemy, że po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy, dwóch uczniów naszej szkoły z klasy VIII b odniosło sukcesy na szczeblu wojewódzkim. 

Kacper  Motyka odniósł potrójny sukces: w konkursie przedmiotowym z biologii, geografii i chemii, uzyskując tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu z biologii (po raz drugi), z geografii i chemii. Ponadto uczestniczył w etapie wojewódzkim konkursu z fizyki i etapie rejonowym z języka polskiego. Mateusz Witek uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

   Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? 

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. 

Plakat z numerami telefonów zaufania

 

   Dnia 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole została zorganizowana przez p. Aleksandrę Gurbowicz olimpiada zdrowia. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy VIII b.

I miejsce i tytuł eksperta w dziedzinie zdrowia otrzymał Kacper Motyka .

II miejsce: Mateusz Kieblesz

III miejsce: Szymon Siejka

IV miejsce: Julia Motyka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  konkursu zapału, zaangażowania i pracowitości.

Idea konkursu to nie tylko rywalizacja i prezentacja osiągnięć zdolnych uczniów, ale także propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie świadomości prozdrowotnej.

 

   Konkurs "Wielkanocne rymowanie" został rozstrzygnięty. Uczestnicy wykazali się dużym talentem. Oto wyniki:

       W kategorii klas 1-5 :                                           W kategorii klas 6-8: 

  I miejsce: Lena Borzęcka kl. 1b                        I miejsce: Albert Siuta kl. 7b

 II miejsce: Paulina Siuta kl. 3a                          II miejsce: Aleksandra Stelmach kl. 7a

III miejsce: Dominik Frączek kl. 4b                  III miejsce: Kacper Siuta kl. 7b

                                                                                 Wyróżnienia:                                                        Wyróżnienia:

                                                                             Jakub Grybel kl. 1a                                                 Eliza Drąg kl. 7a

                                                                          Martyna Stelmach kl. 3b                                      Wiktoria Witek kl. 7b

                                                                           Julia Dąbrowska kl. 4a                                         Kacper Motyka kl. 8b

 Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni świątecznymi prezentami. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.