Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie

   W tygodniu przedświątecznym przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną, która miała na celu pomoc małej Hani Matiaszewskiej. Szkolne Koło "Caritas" oraz Szkolne Koło Misyjne zaangażowało się w różnorodne działania. Pomysłodawczyniami i głównymi koordynatorami były Pani Ania Miarecka z SKM i Pani Ania Sapalska z SK "Caritas". Podziękowanie szczególne należy się też Rodzicom z poszczególnych klas, którzy jako ludzie dobrej woli postarali się o ciasta sprzedane na świątecznym kiermaszu. Sianko na stół wigilijny oraz kiermasz ciast przygotowały i przeprowadziły Pani Magdalena Karolska, Pani Ania Siedlarz oraz Pani Justyna Czaplińska. Sprzedaż ozdób świątecznych uzyskanych w wyniku szkolnego konkursu przeprowadzonego przez Szkolne Koło Misyjne (SKM) również cieszyła się niesłabnącym powodzeniem. Nad sprzedażą podczas kiermaszu dyskretnie czuwała także nasza Pani Pedagog - Pani Agnieszka Wojciechowska, której dzielnie pomagaliL: absolwentka naszej szkoły Magdalena Miczołek oraz uczniowie klasy 8 Mateusz Grodzki i Jakub Motyka i uczennica klasy 5a Gabrysia Grodzka.

   Apogeum stanowił spektakl bożonarodzeniowy pt. "Siostra naszego Boga" przygotowany pod kierunkiem Pani Ani Miareckiej,  Pani Ani Sapalskiej oraz Pani Ireny Sekuły wystawiony w dniu 19 grudnia 2019 roku, na który przybyli zaproszeni Goście. Wójt Gminy Grybów, Pan Jacek Migacz, wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzata Strytyńska, odczytała fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu i w ten sposób wprowadziła nas w nastrój bożonarodzeniowy. Na szczególną uwagę i podziękowanie zasługują uczniowie klasy 7, 5a i 6b, którzy wykonali olbrzymią pracę jako aktorzy spektaklu. Występ uświetniła klasa 2, która pod kierunkiem Pani Ani Siedlarz przygotowała taniec do kolędy: "Mario czy już wiesz?" oraz klasa 3, która pod kierunkiem Pani Haliny Korzeń zaprezentowała kolędę z gestami pt.:"Przybieżeli do Betlejem. Klasa 6b przygotowała także scenkę misyjną przedstawioną na szkolnym apelu dla całej społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod opieką Pana Jacka Biela, który przygotował aranżację kolęd, koordynatorem muzycznym chórku była z kolei Milena Baran z klasy 8, która ma talent muzyczny. W chwilę zadumy wprowadziła nas "Kolęda dla nieobecnych" przepięknie wykonana przez naszą absolwentkę Magdalenę Witek i akompaniujące jej koleżanki. Wszyscy zachwycali się dekoracją świąteczną przygotowaną przez naszą plastyczkę - Panią Anię Witek. 
      W ten oto sposób przygotowaliśmy się do czasu Bożego Narodzenia.

    Wszystkim Ludziom Dobrej Woli dziękujemy za wszelką pomoc w tej akcji charytatywnej.

Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

GALERIA

 

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.