Aktualności, ogłoszenia

   
    Świąteczna atmosfera, uśmiech dzieci i piękne dekoracje wykonane z rodzicami. W taki właśnie sposób kl. 0 b spędziła czas w szkole z zaproszonymi na zajęcia rodzicami. Przy ich pomocy powstały piękne aniołki i gwiazdki, orzechowe cukierki i kolorowe łańcuchy. Wspólne przygotowane dekoracje przystroiły klasową choinkę, która stała się ślicznym kolorowym drzewkiem.
    Największą radością tego dnia zarówno dla dzieci jak i ich rodziców był wspólnie spędzony czas. Mama i tata to najważniejsze osoby w życiu, to oni są pierwszymi wychowawcami i pamiętajmy, iż „Wychowanie jeśli nie jest wzorem i miłością nie jest wychowaniem”.

GALERIA ZDJĘĆ

  

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 

Jan Paweł II


    W dniach od 03 do 07.12.2018 w naszej szkole odbyła się mikołajowa zbiórka pieniędzy dla „Hani do Kochania”.

    Szkoła Podstawowa we Florynce po raz kolejny pokazała, że nie jest jej obojętny los chorych dzieci, a chętnych uczniów do szerzenia idei wolontariatu jest coraz więcej. Obecnie Hania czeka na kolejną operację. Rodzice Hani w dalszym ciągu potrzebują pomocy ze strony wielu dobrych ludzi. Udostępniamy na stronie ulotki informacyjne w jaki sposób jeszcze można pomóc „Hani do kochania”.

    Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali serce podczas zbiórki.

    6 grudnia jak każdego roku w naszej szkole pojawił się oczekiwany przez wszystkich, a w szczególności przez dzieci Święty Mikołaj.
   Ten wyjątkowy gość po długiej podróży dzięki oddziałom zerowym mógł odpocząć, gdyż to właśnie dla niego dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Najmłodsi wcielając się w pomocników Mikołaja -  elfy pakowali prezenty, aby mogły one dotrzeć do każdego grzecznego dziecka. Jak nam obiecali i te niegrzeczne też coś dostaną. Dzieci uzmysłowiły wszystkim, iż każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Najważniejsza jest miłość i czyste serce.  Był również taniec i wierszyki. 
    Po skończonej akademii Mikołaj odwiedził poszczególne klasy, wręczając upominki.

GALERIA

    Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia jest okazją, aby na chwilę się zatrzymać, zastanowić oraz dostrzec wokół siebie potrzebujących.              Potrzebę pomocy, rozmowy czy po prostu odwiedzin dostrzegli również młodzi ludzie naszej szkoły należący do SKC. Znaleźli czas, aby po lekcjach przygotować piękne choinki i kartki świąteczne dla osób starszych, samotnych czy chorych mieszkających w ich otoczeniu, sąsiedztwie. W tym szczególnym czasie oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus nasza szkoła przyłączyła się również do akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej „Tytka Charytatywna”, która była realizowana w parafii. Przygotowane paczki z produktami żywnościowymi ofiarowanymi przez mieszkańców wsi trafiły do potrzebujących rodzin naszej miejscowości.
    Każde dobro okazane drugiej osobie wraca ze zdwojoną siłą , dlatego „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego”. Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, za okazaną dobroć i otwarte serce dziękujemy.

Opiekunowie SK „Caritas”

GALERIA

 

        ZAPROSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II we Florynce 
oraz nauczyciele poloniści  zapraszają do wzięcia udziału

w XVII Gminnym Konkursie Poetyckim pt.  „TWÓRCZOŚĆ WŁASNA”

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Plan lekcji

RODO

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.