Aktualności, ogłoszenia

   Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym . Podczas Liturgii nastąpiło pożegnanie Sztandaru Gimnazjum oraz ceremonia przekazania Sztandaru SP .
   Następnie w orszaku wróciliśmy do szkoły. Po uroczystym przemówieniu pani Dyrektor Absolwenci klasy VIII oraz III a i III b Gimnazjum przedstawili inspirujący do głębszej refleksji montaż słowno- muzyczny „Tu został nasz ślad”…. Pieczę nad częścią artystyczną sprawowali wychowawcy : Aleksandra Gurbowicz, Katarzyna Stach oraz Katarzyna Rzemińska. Wzruszona młodzież dziękowała dyrekcji i nauczycielom za wielki trud, życzliwość, cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie. W dowód wdzięczności życząc satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń wręczyli kwiaty nauczycielom. Absolwenci złożyli Rotę Ślubowania w obecności Sztandarów Szkoły. Klasa VII na pamiątkę wspólnie spędzonych lat przygotowała dla nich upominki w postaci kubeczka.
   Po akademii wszystkim uczniom zostały wręczone nagrody za wysokie wyniki w nauce, 100 % frekwencję, za osiągnięcia sportowe, działalność w organizacjach uczniowskich oraz wysokie lokaty w różnorodnych konkursach szkolnych i gminnych. Rodzicom zostały wręczone listy gratulacyjne. Następnie uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcą i otrzymać świadectwa.
   Kolejny rok szkolny odszedł do historii….a przed nami tak bardzo upragnione i pełne wrażeń wakacje.

GALERIA

   W klasie Ib jest prowadzona innowacja pedagogiczna " Czytanie jest fajne!".
   Celem tego przedsięwzięcia jest pobudzenie zainteresowania uczniów książkami, doskonalenie techniki czytania, ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, poszerzanie wiadomości dzieci na temat literatury, rozwój języka, wyobraźni i kreatywności. Działania, które w tym roku zostały przeprowadzone, to m.in. trening codziennego czytania ( kwiatki czytelnicze) oraz ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. Poza tym w klasie Ib odbył się cykl zajęć poświęcony baśniom i bajkom- dzieci przygotowały pracę plastyczną przedstawiającą swojego ulubionego bohatera literackiego, tworzyły historię z udziałem znanych postaci baśniowych, układały baśniowe puzzle oraz wzięły udział w klasowym quizie wiedzy o baśniach.
   Działania zaplanowane w tej innowacji będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym.

GALERIA

   "Nie pal przy mnie, proszę" to program edukacji antytytoniowej, w którym w tym roku szkolnym wzięły udział klasy I naszej szkoły.
   Dzieci podczas zajęć przypomniały sobie zasady zdrowego stylu życia oraz dowiedziały się wiele na temat szkodliwości papierosów. Oprócz pogadanek uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne oraz film edukacyjny na ten temat. Podczas zajęć dzieci wykonały też plakaty promujące zdrowy styl życia.

GALERIA

   " Korespondencyjny przyjaciel" to innowacja pedagogiczna, prowadzona w klasie Ib.
   Polega ona na współpracy z klasą I z Jeżowa w województwie łódzkim. Klasa ta liczy również 15 uczniów, więc każdy z naszych pierwszoklasistów ma szansę zostać "korespondencyjnym przyjacielem". Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do tej akcji, najpierw napisały wspólny list, w którym się przedstawiły i opisały miejscowość, w której mieszkają, potem wykonywały kartki i pisały życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Każdy uczeń przygotował też wakacyjną pracę plastyczną i dołączył list z pozdrowieniami na zakończenie roku szkolnego. Obie klasy wysyłały drogą innternetową krótkie filmiki z pozdrowieniami. Każdy uczeń dbał, aby list był napisany bezbłędnie i estetycznie.
   Nasza współpraca z klasą z Jeżowa będzie kontynuowana po wakacjach, gdyż przynosi ona dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale też uczy ich jak poprawnie pisać listy, utrwala pisownię, zachęca do dbania o estetykę i staranność swojej pracy.

GALERIA

   Klasa Ib wzięła w tym roku udział w ogólnopolskiej akcji Wielka mapa Polski, która została zorganizowana przez WSiP.
   Celem tego projektu było zapoznanie uczniów z różnymi zakątkami naszego kraju, dzieci odkrywały najatrakcyjniejsze i najpiękniejsze miejsca w Polsce dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym przez wydawnictwo. Poza tym wysyłały pocztówki z pozdrowieniami do szkół z różnych regionów Polski. Kartkę z pozdrowieniami dzieci napisały także do siedziby WSiP w Warszawie. Pierwszoklasiści z wielką radością włączyli się w tę akcję, chętnie przygotowywali kartki i z niecierpliwością oczekiwali odpowiedzi. Wspólnie szukały na mapie miejscowości, z których otrzymały pocztówkę oraz słuchały ciekawostek o tym miejscu.
   Bardzo dziękujemy WSiP za możliwość wzięcia udziału w tej akcji oraz za piękną mapę i ciekawe prezentacje, a wszystkim szkołom za pozdrowienia!

GALERIA

 

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Bezpieczna Szkoła

Plan lekcji

RODO

BUDŻET I MAJĄTEK

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.