Wycieczki szkolne

   Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już w naszej zerówce tradycją. Jak co roku maluchy uczestniczyły w wyjeździe do Sali Edukacyjnej „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
    Już na początku spotkania dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, które mogą wystąpić zarówno w domu jak i szkole. Co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar, jak powiadomić odpowiednie służby to tylko niewielka część informacji, która została im przekazana. Podczas pobytu dzieci zwiedziły siedzibę straży, miały okazję wejść do wozu strażackiego, a także usłyszeć sygnał alarmowy.
     W tym dniu udali się również do UFOlandu, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji poczynając od basenu z piłeczkami, poprzez samochodziki, aż po trampoliny.
      Po tak wielu atrakcjach każde z nich zmęczone, lecz z uśmiechem na twarzy wróciło do szkoły.

GALERIA

    Filminek, Filminek nie lubi smutnych minek,dlatego chłopiec i dziewczynka śmieją się do Filminka...
    19 listopada uczniowie kl. 1-3 wybrali się do kina " Sokół" w Nowym Sączu na filmowe spotkanie w ramach projektu "Filminek". Przed projekcją na uczniów czekały dodatkowe atrakcje: dzieci uczyły się piosenki, a wraz z prawdziwym czarodziejem poznawały sztukę czarowania. Niektórzy opanowali ją do perfekcji i już po chwili potrafili wyczarować krowę czy biedronkę...oczywiście na ekranie kina😊 Po tych atrakcjach dzieci obejrzały film animowany pt. " Jak zostać czarodziejem", który wszystkim bardzo się podobał.
    Był to już kolejny i mamy nadzieję, że nie ostatni wyjazd naszych uczniów na " Filminka," który dostarcza nam zawsze dużo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

GALERIA

    1 października uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wyjechali wraz ze swoimi wychowawczyniami na przedstawienie do Gorlickiego Centrum Kultury.
    Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa nosił tytuł: Polskie miasta w baśni i legendzie. Przedstawienie przybliżyło dzieciom wiedzę na temat największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu uczniowie mogli łatwo powiązać symbol miasta z historycznym wydarzeniem. Kostiumy oraz język aktorów nawiązywały do minionych lat, dzięki czemu mogliśmy choć na chwilę przenieść się w czasie do pradawnych dziejów.
    Spektakl bardzo podobał się wszystkim dzieciom, które zadowolone wróciły do Florynki.

GALERIA

   11 października odbyła się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która w tym roku przebiegła pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

    Ponad 14 tysięcy uczestników (w tym grupa 35 uczniów i 5 nauczycieli naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym) dziękowało za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40 rocznicę tego wydarzenia.

    Centralnym punktem  była Msza Święta sprawowana przez wieloletniego sekretarza Papieża Polaka – arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Eucharystia poprzedzona była symbolicznym gestem  - każda z obecnych na pielgrzymce szkół (a było ich około 300) wypuściła w niebo żółty lub biały balon, jako znak uniesienia do nieba naszych serc, by jak Jana Paweł II być świętym.

GALERIA

   Dzień Dziecka klasa V i klasa VI spędziły w Krakowie.
   W muzeum Inżynierii Miejskiej uczestniczyliśmy w warsztatach "Zabawy z tornado w butelce". Uczniowie dowiedzieli się skąd się biorą trąby powietrzne, cyklony i wiry. Dlaczego podczas burzy zrywane są dachy? Jak się kręci dym w kominie? Świetnie bawiliśmy się na interaktywnych stanowiskach nauki i zabawy. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń  - sensorycznego parku edukacyjnego z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Warsztaty zabawy z ciśnieniem odpowiedziały nam na pytania: Jaka siła drzemie w powietrzu? Jak wytrzymałe mogą być plastikowe butelki? Odbył się również konkurs na najdalej wystrzeloną rakietę zrobioną z plastikowej butelki.
   Dzień był upalny, ale wycieczka była bardzo udana. 

Galeria.

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Plan lekcji

RODO

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.