Wycieczki szkolne

    1 października uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wyjechali wraz ze swoimi wychowawczyniami na przedstawienie do Gorlickiego Centrum Kultury.
    Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa nosił tytuł: Polskie miasta w baśni i legendzie. Przedstawienie przybliżyło dzieciom wiedzę na temat największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu uczniowie mogli łatwo powiązać symbol miasta z historycznym wydarzeniem. Kostiumy oraz język aktorów nawiązywały do minionych lat, dzięki czemu mogliśmy choć na chwilę przenieść się w czasie do pradawnych dziejów.
    Spektakl bardzo podobał się wszystkim dzieciom, które zadowolone wróciły do Florynki.

GALERIA

   Dzień Dziecka klasa V i klasa VI spędziły w Krakowie.
   W muzeum Inżynierii Miejskiej uczestniczyliśmy w warsztatach "Zabawy z tornado w butelce". Uczniowie dowiedzieli się skąd się biorą trąby powietrzne, cyklony i wiry. Dlaczego podczas burzy zrywane są dachy? Jak się kręci dym w kominie? Świetnie bawiliśmy się na interaktywnych stanowiskach nauki i zabawy. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń  - sensorycznego parku edukacyjnego z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Warsztaty zabawy z ciśnieniem odpowiedziały nam na pytania: Jaka siła drzemie w powietrzu? Jak wytrzymałe mogą być plastikowe butelki? Odbył się również konkurs na najdalej wystrzeloną rakietę zrobioną z plastikowej butelki.
   Dzień był upalny, ale wycieczka była bardzo udana. 

Galeria.

   Dnia 21 maja 2018 r. klasa VII wraz wychowawczynią panią Aleksandrą Gurbowicz oraz
z panią Anną Miarecką wyruszyła na wycieczkę do Zakopanego.
   O godzinie 7.00 zaplanowana była zbiórka przed szkołą. Wszyscy punktualnie zameldowali się na miejscu i pełni dobrego humoru pojechaliśmy busikiem Przedsiębiorstwa Turystycznego „Zyndram” do wyznaczonego celu. W Nowym Sączu dołączył do nas przewodnik tatrzański, bardzo sympatyczny pan Stanisław Leśnik. Najpierw pojechaliśmy na Gubałówkę kolejką linową. Na górnej polanie Gubałówki można było podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego… troszkę zmęczeni, ale zadowoleni zrobiliśmy sobie przerwę na mały posiłek. Z powrotem czekała na nas nie lada atrakcja – zjazd kolejką krzesełkową. Następnie oglądaliśmy skocznie narciarskie, na których odbywają się zawody w skokach. Kolejną atrakcją był spacer po Dolinie Kościeliskiej. Przeszliśmy Wąwozem Kraków. Choć długość wąwozu wynosi ok. 3 km, turystycznie zwiedzać można tylko jego dolną część. Efektowne formacje skalne i klimat tajemniczości sprawiają, że jest on uważany jest za najpiękniejszy wąwóz Tatr Zachodnich. Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także zjeść posiłek.
   Po wykorzystaniu wolnego czasu zebraliśmy się w ustalonym miejscu i o godz. 17.00 pełni wrażeń ruszyliśmy
w powrotną drogę. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Galeria zdjęć

   

   14 czerwca odbyła się wycieczka oddziału 0b do Rabkolandu.
   Wesołe miasteczko początkowo nie było wcale takie wesołe, bo padał rzęsisty deszcz, jednak na szczęście nie trwało to długo. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami świetnie się bawiły, uczestniczyły także w warsztatach teatralnych, podczas których poszerzyły swoje wiadomości na temat teatru oraz miały okazję wystąpić na scenie.
   Późnym popołudniem, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Florynki.

Galeria.

    20 grudnia dzieci z oddziałów 0a i 0b udały się wraz z opiekunami do kina " Sokół" w Nowym Sączu na film pt. " Magiczne święta Kacpra i Emmy". W kinie na dzieci oprócz filmu czekały także nie lada niespodzianki: najpierw na scenę wskoczył elfy, które nauczyły zerówkowiczów wesołej zimowej piosenki oraz tańca, zaś po seansie na scenę wkroczył prawdziwy Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom drobne upominki.
    Dzieciom bardzo podobał się film, który był pouczający i wzruszający, a samo spotkanie z Mikołajem było dla przedszkolaków miłą niespodzianką.

W galerii zdjęcia z tego wyjazdu.

E-Dziennik

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Plan lekcji

RODO

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.