Wycieczki szkolne

   W dniu 11 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 5b wraz z opiekunami spędzili aktywny dzień w Parku Linowym w Rytrze.
   Na miejscu na uczestników wyprawy czekali instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie wspinaczkowe.  Po kilku minutach dzieci ubrane w specjalne uprzęże gotowe były do wejścia na wyznaczoną trasę. Zabawa polegała na przejściu wyznaczonej trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach, pomiędzy drzewami. Każdy uczestnik przypięty był do specjalnej liny, gwarantującej bezpieczne pokonanie trasy i uniknięcie upadku. Oprócz spaceru między drzewami na uczniów klasy 5b czekały też inne atrakcje m. in.:

Budowa Wieży Gazdy - każdy uczeń przy asekuracji linowej układał wieżę ze skrzynek po napojach.
Przeprawa na Tratwie - to zadanie wymagało od piątoklasistów przede wszystkim opracowania sposobu, w jaki można będzie przeprawić drużynę na tratwie ze skrzynek na drugi brzeg wyimaginowanej rzeki górskiej przy pomocy określonej ilości skrzynek
Bieg w Spodniach Janosika - wyścig w spodniach z trzema nogawkami nie był sprawą łatwą gdyż uczniowie musieli wykazać się zgraniem i koordynacją ruchów, aby bez upadków przebyć dystans i dobiec do mety.

   Wszyscy uczestnicy poradzili sobie naprawdę wyśmienicie.Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwość przełamania bariery lęku wysokości, a także nabrania wiary we własne możliwości.
   Na koniec wspólnej zabawy na wszystkich czekała pyszna kiełbaska i ciepła herbata. Po posiłku zmęczeni, ale zadowoleni powróciliśmy do Florynki.

GALERIA

 

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.