Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie


   Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła Pamięta”. W celu pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz upamiętnienia ważnych postaci, osób zasłużonych dla środowiska lokalnego zrealizowaliśmy następujące działania:

  1. uporządkowaliśmy cmentarz ofiar I Wojny Światowej oraz cmentarz łemkowski, a także zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów, zniczy i udekorowaliśmy miejsca pamięci;
  2. nawiedziliśmy cmentarz parafialny, odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły;
  3. uczniowie klasy V b pamiętają o swojej zmarłej Wychowawczyni i w dniu 28 października 2019 r. nawiedzili Jej grób. Uczniowie złożeniem wiązanki kwiatów, zapaleniem zniczy oraz wspólną modlitwą uczcili zmarłą;
  4. dwie uczennice naszej szkoły dnia 15 października 2019 r. wzięły udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Gródku I Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna”;
  5. zorganizowaliśmy dwie wycieczki patriotyczne:
  • uczniowie klas VII i VIII w dniu 23 października 2019 r. uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Zwiedzili Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
  • w dniu 29 października 2019 r. uczniowie klas IV, V a i V b wzięli udział w szkolnej wycieczce do Nowego Wiśnicza gdzie zwiedzili zamek, poznali jego historię i życie ludzi w dawnych czasach oraz HistoryLandu w Krakowie. W miejscu tym uczestniczyli w interaktywnych podróżach przez dzieje Polski i Polaków.

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.