Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie
   W bieżącym roku szkolnym klasa Ia realizowała innowację pedagogiczną "Zakodowany świat wartości". Główne cele tej innowacji to: wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie, rozwijanie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych. Cele te realizowane były w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.
   Podczas zajęć w ramach innowacji uczyliśmy się nawiązywać relacje, mówiliśmy o swoich mocnych i słabych stronach, podkreślaliśmy to, jak ważna jest rodzina i więzi z bliskimi, czym dla nas jest dom. W czasie Tygodnia Życzliwości podejmowaliśmy tematy związane z emocjami, w okresie Święta Niepodległości mówiliśmy o ojczyźnie i patriotyzmie, a z okazji Bożego Narodzenia o tradycjach i rodzinie. Uczyliśmy się zasad fair play i tego, że nie zawsze trzeba wygrywać. Wyjaśnialiśmy czym jest empatia i jak możemy pomagać innym w trudnych sytuacjach. Podczas zajęć, na których omawialiśmy różne sposoby komunikowania się między ludźmi dzieci pisały listy do koleżanki, która przeprowadziła się i zmieniła szkołę. Podczas zajęć w ramach innowacji dzieci kształtowały orientację przestrzenną, odnajdywały właściwe pola na macie, tworzyły wzory na podstawie podanych koordynatów, klasyfikowały obiekty.
   Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tych zajęciach. Kodowanie wymagało od nich cierpliwości i wytrwałości oraz skupienia się na zadaniu. Dzieci uczyły się pokory i tego, że działanie wg przyjętego planu skutkuje rozwiązaniem zadania i osiągnięciem celu. Zrozumiały, że jeśli coś się nie udało, trzeba wspólnie analizować, szukać błędów lub nowych rozwiązań. Uczniowie kształtowali także umiejętności matematyczne i informatyczne, rozwijali współpracę w zespole, uczyli się wspólnie rozwiązywać stawiane przed nimi problemy. Innowacja przyczyniła się do podniesienia poziomu ich wrażliwości i empatii.

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.