Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie

   Pod tym właśnie hasłem uczniowie naszej szkoły z kl. Ia i IIb zakasali rękawy, założyli rękawiczki i wyruszyli, aby oczyścić swoją miejscowość ze śmieci. Z wielkim zapałem zbierali odpady zalegające pod krzakami, w rowach, przy rzece. Niestraszna im była brudna butelka, worek oblepiony błotem, znaleziony but czy stare okulary. Zbierali wszystko. Podjęta inicjatywa była jednym z elementów akcji, w której braliśmy udział pt. „Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Nasi uczniowie dobrze przygotowali się do wykonania zadania. Tematyka lekcji już od kilku dni poświęcona była środowisku, ochronie przyrody, segregacji odpadów. W czasie pogadanek i wspólnych ćwiczeń dzieci wykazały się ogromną wiedzą o otaczających nas ekosystemach, ale również wrażliwością i świadomością jak ważne jest dbanie o wspólny dom: ZIEMIĘ. Mimo iż dzień nie należał do słonecznych i wróciliśmy do szkoły w nieco przybrudzonych ubraniach, to radość, że świat wokół będzie bardziej zielony, przyćmiła wszelkie niedogodności.

   Kolejnym punktem w ramach wspomnianej wyżej akcji było wyjście do lasu oraz spotkanie z leśniczym Nadleśnictwa Nawojowa p. Sławomirem Kiebleszem. Na łonie natury, w piękny majowy dzień, dzieci zapoznały się z pracą leśnika oraz przybliżyły sobie wiedzę o polskich lasach. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, że ludzie w lesie tak naprawdę są tylko „gośćmi”, a las jest domem, ale jest to dom dla zwierząt. My – ludzie korzystamy z jego dóbr wykorzystując drewno, zbierając grzyby, zioła i owoce. Ponadto las chroni nas od powodzi, produkuje tlen, chroni glebę przed erozją. Jest wspaniałym miejscem wypoczynku. Dlatego dbając o przyrodę, dbamy o samych siebie. Ta interesująca i pouczająca lekcja przyrody została dodatkowo wzbogacona o możliwość obejrzenia poroży jeleni, rozpoznawania gatunków drzew iglastych oraz zdobycia ciekawostek o zwierzętach występujących w naszych lasach. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w słowa leśniczego oraz odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania dzieci od „strażnika przyrody” dostały pamiątkowe ołówki oraz drewniane zakładki do książek. Po nieco wyczerpującej drodze oraz dużej dawce wiedzy przyrodniczej przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Dzięki pomocy Rodziców, którzy przygotowali grilla, dzieci zjadły kiełbaski oraz otrzymały słodkości. Z pewnością dzień ten możemy zaliczyć do tych udanych, a wiadomości, które dzieci dostały od leśniczego, na długo zostaną w ich pamięci.

GALERIA

 

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.