Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie

   Klasa 3a bierze w tym roku szkolnym udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Temat tegorocznej edycji brzmi: "Na tropach dobroczynności", a cele tego projektu to między innymi: rozwijanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, pogłębienie wiedzy na temat dobroczynności i kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra.

   Uczniowie ukończyli realizację pierwszego modułu tego projektu, którego hasło przewodnie brzmiało: „Bądź dobry dla ludzi”. Na początku dzieci zapoznały się z Chmurką Tosią, która będzie towarzyszyć uczniom podczas wszystkich działań projektowych, założyliśmy też Lekturniki - zeszyty do omawianych przez nas lektur. Wspólnie przeczytaliśmy książkę Julity Grodek: "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie", z której dowiedzieliśmy się kim była Mania, o czym marzyła, dlaczego tak trudno jej było pójść na studia i wreszcie - za co otrzymała dwie Nagrody Nobla. Książka ta zafascynowała dzieci, które wykonały "lekturę na lince" - ilustrując najciekawsze wydarzenia z życia noblistki, przygotowały sesję zdjęciową wcielając się w rolę małżeństwa Curie oraz próbowały swoich sił prezentując rozmaite eksperymenty i doświadczenia chemiczne. Wulkany, tańczące rodzynki, uciekający pieprz, bańka w bańce i wiele innych ciekawych pokazów sprawiło, że lekcja ta była naprawdę ciekawa, wręcz wybuchowa. Zgodnie z założeniem tej edycji projektu wykonaliśmy też zadanie dobroczynne, którym była wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej. Uczniowie mieli również okazję uczyć się empatii podczas zajęć z naszą panią pedagog, w czasie których wykazali się dużym sercem, współpracą i chęcią pomocy innym. Tuż przed Bożym Narodzeniem przeprowadziliśmy w klasie akcję: „Anioły” - dzieci losowały imiona kolegów i koleżanek z klasy, którym przez cały tydzień, potajemnie, umilały czas, okazując drobne gesty życzliwości - ciepłe słowa, pomoc, uśmiech, drobne upominki. Bardzo cieszymy się z realizacji tych zadań i wkrótce rozpoczynamy drugi moduł projektu, którego tematem będzie dobroć czyniona zwierzętom.

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.